Urządzenia

Nasze urządzenia

Przycisk alarmowy

Przycisk alarmowy to element systemu teleopieki, który podopieczny ma zawsze przy sobie. Ten sam przycisk może być używany – w zależności od preferencji podopiecznego – jako bransoletka lub wisiorek.

Przycisk alarmowy podopieczny zawsze nosi przy sobie, nie ściąga go nawet do spania czy do kąpieli. Jest w pełni wodoodporny, a tworzywo, z którego jest wykonany pozwala na komfort użytkowania. Nie alergizuje.

Przycisk może mieć kolor szary lub czerwony (opcje wybierane przy zakupie), w sklepie dostępne są także różne kolory pasków, które uatrakcyjnią wygląd opaski (klasyczny pasek dołączany w komplecie – szary).

Przycisk alarmowy łączy się z centralką nawet przy zamkniętych drzwiach do łazienki czy sypialni oraz między piętrami czy w ogródku domków jednorodzinnych.

Przekaźnik

Przekaźnik jest centralnym elementem systemu Teleopieki, który jest montowany na ścianie w domu podopiecznego. Przekaźnik poza stałym połączeniem z przyciskiem alarmowym, posiada także bardzo czuły głośnik i mikrofon, dzięki którym podopieczny może rozmawiać z teleopiekunem w trybie głośnomówiącym w każdym miejscu swojego domu.

Przekaźnik może działać na istniejącej w domu linii telefonicznej stacjonarnej (wersja analogowa przekaźnika) lub na własnej karcie SIM (w wersji GSM).

Przekaźnik posiada także wewnętrzny przycisk alarmowy oraz znacznik świetlny informujący o kontakcie.

Urządzenia Teleopieki (Przekaźnik i przycisk alarmowy) posiadają własne baterie, które wystarczają na 5 lat użytkowania bez wymian. W przypadku wyładowywania się baterii informacja o tym fakcie jest wysyłana automatycznie do Centrum alarmowego.

Zegarek lokalizacyjny

Zegarek lokalizacyjny to urządzenie wskazane dla osób z Altzheimerem lub z problemami lokalizacyjnymi. Po wyznaczeniu obszaru, po którym może bezpiecznie poruszać się nasz podopieczny (tzw. Strefa życia) Centrum alarmowe zostanie automatycznie poinformowane w przypadku przekroczenia granicy bezpieczeństwa. Teleopiekun otrzymuje powiadomienie o lokalizacji podopiecznego, dzięki czemu może szybko podać osobom odpowiedzialnym miejsce jego przebywania.

Strefę życia określa się wskazując położenie miejsca zamieszkania – wskazujemy promień od 500 m do kilku kilometrów. Po przejściu Strefy zegarek co 4 minuty wysyła do Centrum nowy sygnał z aktualną lokalizacją podopiecznego.

Poza lokalizacją urządzenie zachowuje funkcje klasycznego zegarka na rękę z datownikiem.

 

Aplikacja mobilna

Dla aktywnych seniorów, którym nie są obce nowoczesne technologie, przygotowaliśmy także aplikację alarmową na smartphony (aparaty dotykowe). Przyjazny dla seniora design i intuicyjny interfejs pozwalają na to, by używać aplikacji chętnie i łatwo nawet w sytuacji stresu. Dzięki aplikacji minimalizujesz ryzyko zagrożenia.

W przypadku niebezpieczeństwa klikasz 3 krotnie przycisk alarmowy na wyświetlaczu i automatycznie powiadamiasz o tym wybraną sieć pomocową: sąsiada, przyjaciela, syna, opiekuna medycznego, lekarza rodzinnego. Każdego, kto przyłączył do twojej sieci pomocowej. Powiadamianie następuje poprzez wysłanie smsa z wiadomością o potrzebie pomocy i podaniem twojej lokalizacji na mapie oraz automatyczne wybranie numeru osoby do pierwszego kontaktu, z którą łączysz się w trybie głośnomówiącym.

Trwają prace nad lustrzaną wersją aplikacji dla sieci pomocowej. Już niedługo członkowie twojej sieci otrzymają poza smsem z lokalizacją i połączeniem głosowym także inne informacje niezbędne do rozpoczęcia interwencji.

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę