Nasze akcje społeczne

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, stąd od czasu do czasu prowadzimy akcje społeczne dotyczące ważnych dla naszych pracowników i podopiecznych tematów. W akcjach poza nami biorą udział nasi wolontariusze, uczniowie szkół, czasem także osoby znane i lubiane. Zawsze cieszy nas, gdy dołączacie do naszych akcji, tym bardziej, że wiemy, że mogą zmienić świat na lepszy.

Zobacz nasze akcje na Facebooku

Wciąż tacy sami, czyli #wciaztacysami

To nasza najnowsza akcja, w której chcemy udowodnić, że kończąc 60, 70, 80 czy 90 rok życia może być ono nadal piękne i aktywnie spędzane. I że nadal jesteśmy w tym wieku piękni!

Poprosiliśmy naszych podopiecznych, by pokazali innym seniorom, że to, jak postrzegają nas inni zależy od tego, jak postrzegamy się sami. Jeśli damy sobie szansę i uwierzymy w siebie – wiele jeszcze może się zdarzyć.

Zobaczcie naszych pięknych Seniorów i dołączajcie do nas na Instagramie robiąc zdjęcia pięknych seniorów z hasztagiem #wciaztacysami i #stillthesame

Dowiedz się więcej

SREBRNI

Srebrni to bezpłatna gazeta dla naszych seniorów – podopiecznych teleopieki. Ale to także czasopismo, które dystrybuujemy do Klubów seniora.

Piszemy je zespołowo – nasi pracownicy z podopiecznymi. I bardzo nam się to podoba.

Podopieczni dzielą się w SREBRNYCH swoimi wspomnieniami, przepisami, opowieściami. My dodajemy wiele interesujących artykułów. Są tu także zadania i łamigłówki. Podopieczne poprosiły o horoskop, zatem i ten się znalazł.

Staramy się, by w kolejnych numerach pojawiła się także nasza młodzież z artykułami dla seniorów oraz może znajdziemy też pierwszych reklamodawców, dzięki którym wielkość gazety i jej nakład mogłyby się zwiększyć. Trzymajcie kciuki.

Gazeta oczywiście jest pisana powiększoną czcionką.

Dowiedz się więcej

Zbadaj się z OPIEKANOVA

Od początku wakacji pokazujemy się w parkach, na rynkach czy w innych miejscach w województwie śląskim, by pokazać Seniorom nasze usługi społeczne i medyczne. Mieszkańcy wielu miast i gmin mieli możliwość poznać się z nami, sprawdzić ciśnienie, poziom cukru we krwi, sprawdzić prace swojego serca dzięki zdalnemu EKG i skonsultować wyniki z kardiologiem. Mogli także zgłosić się na naszych stoiskach po poradę psychologiczną.

Poza badaniami nasi ratownicy medyczni przeprowadzali także szkolenia pierwszej pomocy, z których chętnie korzystali i młodzi i starsi.

Dowiedz się więcej

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.