Nasz zespół OPIEKANOVA

Czy dobrze zaopiekujemy się Tobą? Czy mamy kwalifikacje? Co jest ważne dla naszych szefów?

Kiedy na rozmowę kwalifikacyjną przychodzą nowi ludzie, pierwsze, czego szukamy jest empatia i potrzeba bycia pomocnym. Wrodzona szczodrość to dla nas podstawa. Ponadto ważne są kwalifikacje – w Centrum obsłużą Cię opiekunowie medyczni i senioralni, gerontolodzy, psycholodzy, ratownicy medyczni, pedagodzy. Każdy pracownik przechodzi regularne szkolenia i kursy wpisane w standard OPIEKANOVA – by opiekować się jeszcze lepiej naszymi podopiecznymi. Pracownicy wraz z konsultantami – ekspertami wsparcia,  geriatrami, neuropsychologami, kardiologami –  tworzą interdyscyplinarny zespół specjalistów, który tworzy najlepszy plan wsparcia dla każdego podopiecznego.

Zespół opiekunów zdalnych

Teleopiekun opiekanova

TELEOPIEKA – WSZYSCY PRACUJEMY TU DLA WAS!

Tak, to my odbieramy Wasze wezwania w Centrum teleopieki. To my rozmawiamy z Tobą, kiedy masz na to ochotę lub gdy potrzebna Ci pomoc. Pracujemy w kilkuosobowych zespołach 24 godziny na dobę w każdym dniu roku. Naszą pasją są ludzie, naszą motywacją – Twoje bezpieczeństwo i dobre życie. Kiedy słyszysz w głośniku naszego urządzenia „Dzień Dobry, tu Teleopieka – to właśnie jesteśmy my!” Wszyscy jesteśmy wykwalifikowani i nadal się szkolimy. Są wśród nas opiekunowie medycznu, gerontolodzy, ratownicy medyczni, psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni i asystenci seniora. Każdy przeszedł też kurs opiekuna zdalnego. A teraz kształcimy się dla Was na studiach podyplomowych z zakresy Psychogerontologii, terapii zajęciowej, psychoterapii, diagnostyki.

Opiekunki terenowe

OPIEKUNOWIE MEDYCZNI, RATOWNICY, SPECJALIŚCI

To my z kolei aktywizujemy naszych podopiecznych w domu. Dojeżdżamy do Ciebie, by porozmawiać, pospacerować, pomóc w aktywizacji. Wszystkie mamy też przeszkolenie z terapii zajęciowej i aktywizacji. Wiemy, jakie działania pomogą Ci w szybszym dojściu do aktywności lub ustabilizują Twój stan. Jest nas coraz więcej. Poznasz nas po różowych i turkusowych fartuszkach oraz uśmiechu.

Anna Chańko – Psycholog, psychoterapeuta

PORADNIA PSYCHOLOGICZNA

Reprezentuję nasz coraz większy zespół psychologów. Zespół ten to specjaliści, z którymi możesz porozmawiać o wszystkim. Lęki, stres, depresja, obawa o zdrowie bliskich, problemy – żaden temat naszym psychologom nie jest obcy. Pocieszymy, poradzimy, zaproponujemy kolejne kroki. Wszyscy nasi psycholodzy od lat pracują z seniorami, więc wiemy, jak pomagać tej grupie osób. Prowadzimy też zajęcia aktywizujące, np. warsztaty pamięci, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem naszych seniorów. Prowadzimy także badania przesiewowe w kierunku chorób neurodegeneracyjnych i wraz z ekspertami ustalamy zindywidualizowane plany wsparcia dla naszych podopiecznych. Poradnia psychologiczna działa w ramach komórki medycznej NZOZ OPIEKANOVA.

Urszula Dyczka – Gerontolog

GERONTOLODZY I TERAPEUCI

Część naszych opiekunów prowadzi z podopiecznymi zajęcia warsztatowe i terapeutyczne. Mamy także bazę sprawdzonych fizjoterapeutów. Z nami szybciej i łatwiej przejdziesz proces pracy nad którymś ze swoich zaburzeń czy niesprawności. Razem dobierzemy sposób pracy i jej częstotliwość. Z naszymi pracownikami terapia zawsze działa!

Mamy cały pakiet narzędzi, którymi się posługujemy w pracy. Rozmowy, testy, ćwiczenia. Dużą część możemy zrobić zdalnie, część wymaga przesłania do podopiecznych specjalnych materiałów.

Katarzyna Musioł – Ratowniczka medyczna

KOMÓRKA MEDYCZNA

Miło mi, że wzrasta nasza grupa ratowników medycznych w OPIEKANOVA. Pomagamy naszym Seniorom z szybką i sprawną diagnostyką medyczną i poradą w sprawach zdrowia. Stale kontaktujemy się też z naszymi kolegami medykami z centrum medycznego, kardiologicznego i diabetologicznego w ramach projektów europejskich. Nie wyjeżdżamy w teren, zasilamy grupę teleopiekunów i pracujemy zdalnie.

Malwina Białas – Specjalistka wsparcia

KOORDYNACJA

Ze mną spotkacie się nie tylko zgłaszając się do nas po usługę teleopieki, ale także możemy porozmawiać bezpośrednio w waszych domach podczas diagnostyki i badania przesiewowego. Moim zadaniem jest poznać potrzeby seniora, skontaktować się z jego otoczeniem, ustalić procedurę pracy z podopiecznym wraz z naszym Zespołem interdyscyplinarnym. Zawodowo jestem doradcą zawodowym, jednak długoletnia praca z seniorami pozwoliła mi wykorzystać moje umiejętności w zakresie diagnostyki i poradnictwa do pracy w OPIEKANOVA. Stąd także moja decyzja o zostaniu psychogerontologiem.

Alina Luszczymak – Kierownik teleopieki

KOORDYNACJA

Jako starszy specjalista wsparcia nie tylko koordynuję pracą zespołów pracujących bezpośrednio z naszymi podopiecznymi, ale także jestem członkiem Zespołu interdyscyplinarnego, który dokonuje oceny stanu Seniorów i przydziela najbardziej odpowiednie dla nich wsparcie. W Waszych domach prowadzę diagnostykę w kierunku chorób neurodegeneracyjnych, badanie iADL, Barthel, oceniam stan Seniora. Bardzo lubię rozmowy z naszymi podopiecznymi. Jestem opiekunem medycznym, niebawem także skończę studia by dla Was zostać psychologiem.

Marta Kozłowska – Ekspert wsparcia

KOORDYNACJA/DYREKTOR TELEOPIEKI

Poza tym, że moim zadaniem jest koordynowanie pracy wszystkich specjalistów i Zespołu interdyscyplinarnego, jako metodolog tworzę dla Seniorów i osób nie w pełni samodzielnych nowe rodzaje usług, testuje je i wdrażam. Prowadzę także zajęcia aktywizujące dla Seniorów, to jedna z ulubionych części mojej pracy – spotklania w Centrum seniora SREBRNI dają mi nie tylko wiele nowych pomysłów, ale także zastrzyk pozytywnej energii. Przeprowadzam diagnostykę potrzeb seniora, a przy usługach aktywizacyjnych – okresową ewaluację – czyli sprawdzenie, jak działa proces wsparcia.

Zespół interdyscyplinarny – współpracujący specjaliści

Anna Kuśnierz

Ekspert wsparcia, metodolog

Aneta Bagińska

Ekspert wsparcia zdrowotnego, metodolog

Iwona Bugajska

Ekspert wsparcia, diagnosta

Magdalena Gębala

Koordynator w Centrum seniora EBI

Eliza Synowczyk

Koordynator w Centrum seniora EBI

Wiesława Kwiatkowska

Wolontariuszka Senioralna

Agnieszka Staś

Wolontariuszka terenowa

dr n. med. Jarosław Derejczyk

Były śląski konsultant wojewódzki ds. geriatrii

Członek Zespołu interdyscyplinarnego, współtwórca systemu diagnostycznego do projektów realizowanych przez OPIEKANOVA. Dydaktyk prowadzący zajęcia dla naszych specjalistów i Zespołu interdyscyplinarnego. Współautor książki „Drogowskazy geriatrii” i rozdziału o diagnostyce i leczeniu seniorów w książce: „Ostre stany zagrożenia życia w chorobach wewnętrznych” wyd. przez PWL.

dr n. med. Małgorzata Rak

Dr nauk medycznych w zakresie kardiologii, specjalistka medycyny ratunkowej

Pani doktor prowadzi badania naukowe w oparciu o działania naszego Centrum teleopieki. Pomaga w ulepszaniu procesów pracy poprzez szkolenia dla naszych kadr w zakresie ratownictwa i procedur w kryzysie. Autorka książek „POCUSY – ultrasonografia ratunkowa”, „Zespół urazowy w praktyce”, czy „Polowanie na goryle… czyli nieoczywista medycyna ratunkowa”.

mgr Urszula Kłosińska

Psychogerontolog

Pani Urszula jest doktorantką na II Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu zajmując się psychogeriatrią, czyli psychologią osób najstarszych. Od lat szkoli personel OPIEKANOVA i jest członkiem naszego Zespołu Interdyscyplinarnego.

dr n. med. Marcin Pecold

Geriatra i Internista

Kieruje oddziałem geriatrycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie od czasu jego powstania. Doświadczenie w geriatrii zdobywał również pracując w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i opiece długoterminowej. Uczestnik licznych prozdrowotnych inicjatyw lokalnych, prowadził wykłady o tematyce geriatrycznej i gerontologicznej.

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.