Kontrowersje wokół sprzętu do teleopieki

Wielu z Was nas pyta, dlaczego tak mocno naciskamy na użycie do naszej opieki zdalnej guzików życia z centralką. W końcu smartwatche też mamy w ofercie. A jednak niechętnie z nich korzystamy.

Wielu z Was nas pyta, dlaczego tak mocno naciskamy na użycie do naszej opieki zdalnej guzików życia z centralką. W końcu smartwatche też mamy w ofercie. A jednak niechętnie z nich korzystamy. Po 10 latach działalności i ciągłego testowania wiemy, że urządzenia do teleopieki można podzielić na te profesjonalne – centralkowe oraz gadżety – fajnie wyglądają, ale efektywność ich jest minimalna. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów!

Ładujesz? Czyli nie jesteś zabezpieczony!

W urządzeniach centralkowych zrezygnowano z gadżetów pomiarowych. dzięki temu firmy dopasowali się do potrzeb większości seniorów. Nie tylko tych aktywnych i bez problemów motorycznych. Także do osób z łagodną demencją. Dzięki rezygnacji z gadżetów mamy opaski, których nie trzeba ładować nawet 3 lata i są wodoodporne. A zatem mamy pewność, że senior cały czas ma je założone na ręce. Biorąc pod uwagę fakt, że najwięcej wypadków wśród seniorów dzieje się nocy w łóżku lub podczas kąpieli – nie ma lepszych urządzeń. Aktualnie sprzedawane na rynku Smartwatche musimy codziennie ładować. Zatem ściągamy je na noc. Większość także nie jest wodoodporna. Zatem może są „wypasione”, ale nie wykonują w pełni swojej funkcji zabezpieczającej seniora w sytuacji nagłej. Zatem PLUS dla Centralki.

Sprawdź jak działa mikrofon i głośnik!

Smartwatche są zaopatrzone w mikrofon w opasce. To bardzo dobre rozwiązanie dla aktywnych seniorów. działają także poza domem. Niestety jakość komunikacji jest bardzo słaba – opaskę trzeba przybliżyć do ust lub ucha podczas rozmowy – to przy upadkach i omdleniach jest nie do wykonania. Ale możliwość komunikacji w opasce to ich niewątpliwy plus poza domem. Centralki nie działają poza domem – pomagają seniorom tam, gdzie nie ma innych ludzi, którzy mogliby pomóc. Natomiast te mają genialnie skonstruowany system głośnomówiący. Dzięki niemu opiekun słyszy cię nawet za drzwiami łazienki. Ty też go słyszysz. Może też zmienić poziom głośności zdalnie by dopasować się do potrzeb seniora. To niezwykle wysokojakościowy system, który podnosi efektywność ratowania Twojego życia! Czyli znowu PLUS.

Płynna rozmowa z opiekunem

W rozwiązaniach centralkowych senior może też spokojnie wykonywać domowe sprawy i w tym samym czasie rozmawiać z opiekunem zdalnym. Głośnomówiąca centralka pozwala na to by być razem z seniorem dłuższy czas. Przy centralce nie mamy też kłopotu z tym, by rozmawiać w sposób ciągły z ratownikami których wezwaliśmy do Twojego domu. Możemy na bieżąco przekazywać im dane z Twojej karty zdrowia i działać z nimi wspólnie co zwiększa jakość działania. Ze smartwatchem nie uzyskamy tego nigdy.

A co z funkcjami pomiarowymi?

Nie znaleźliśmy do tej pory na rynku żadnej opaski typu smartwatch, która miałaby medyczną certyfikację na funkcje dodatkowe (temperatura, tętno, saturacja). Zatem wyniki tychże mogą być błędne. Odpowiadając za Państwa życie i zdrowie wolimy, jeśli używacie aptecznych urządzeń pomiarowych lub naszych medycznych EKG. Te posiadają medyczne certyfikaty. Przy smartwatchach liczba błędnych wezwań, ciągłych przywoływań z powodu błędów pomiarowych jest tak problematyczna, że wolelibyśmy uznać smartwatche za urządzenia tylko do użytku prywatnego. Tu ten gadżet sprawdza się świetnie. Przy pracy profesjonalistów niestety nie otrzymuje naszej rekomendacji.

PS. Pracujemy na urządzeniach wielu producentów wybierając dla Was najlepsze po przeanalizowaniu Waszych potrzeb. Wskazane na zdjęciu urządzenia to tylko przykładowe opaski życia.


Data publikacji:
22 lutego 2022
Kategoria:
Artykuły

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.