Studia naszych opiekunów

Z życia naszej firmy.
Studiujemy, by być jeszcze lepszymi w realizacji usług dla Seniorów. Mamy nie tylko reagować na nagłe sytuacje, ale także im przeciwdziałać poprzez wsparcie i terapię. Dlatego uczymy się, ćwiczymy nowe metody pracy, robimy badania i projekty wdrożeniowe. To zdecydowanie element, który nas wyróżnia.

Z życia firmy.

Mimo tego, że doświadczenie i kwalifikacje naszych pracowników są duże, regularnie rozwijamy się zawodowo. Firma dba o to, by tworzyć projekty edukacyjne, a jedym z ostatnich wyzwań sa studia podyplomowe „Psychogerontologia dla teleopiekunów”.

By móc przejść takie studia nasze ekspertki – Marta i Ania przez długi czas badały potrzeby pracowników i ustalały zakres tematyczny studiów. Metodyczki po stworzeniu konspektu zajęć zaproponowały nowy kierunek Akadermii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Tam po konsultacjach metodycznych został zaakceptowany i wdrożony do zajęć Akademii. Następnie zdobyliśmy najlepszych na rynku prowadzących specjalizujących się w geriatrii, gerontologii, psychologii starzenia się.

I wreszcie rozpoczęliśmy szkolenia. Są niesamowite i dają nam bardzo dużo nowych pomysłów i umiejętności, które już wdrażamy w naszej pracy z Seniorami. Zaczęliśmy też pisać prace, które na koniec studiów będziemy musieli obronić.

Wśród tematów, nad jakimi będziemy pracować naukowo są:

  • Prowadzenie terapii zajęciowej w formie zdalnej
  • Wpływ teleopieki na komfort życia seniora
  • Metody pracy zdalnej z seniorami wpływające na jego zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji
  • Wpływ planszówek na rozwój zdolności poznawczych i pamięci u seniorów
  • Samotność seniora w pandemii i jej wpływ na realizację usług opiekuńczych
  • Grupy wsparcia seniora

Mamy nadzieję, że nasze badania oraz prace wdrożeniowe przyczynią się do jeszcze lepszego zrozumienia potrzeb seniora, potrzeb rynku usług senioralnych i poprawy ich jakości w Polsce.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. I zapraszamy na naszego Facebooka.


Data publikacji:
19 sierpnia 2021
Tagi:
, , , ,
Kategoria:
Artykuły dla opiekunów

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.