Czytelnia

Wszystkie

Kontrowersje wokół sprzętu do teleopieki

Wielu z Was nas pyta, dlaczego tak mocno naciskamy na użycie do naszej opieki zdalnej guzików życia z centralką. W końcu smartwatche też mamy w ofercie. A jednak niechętnie z nich korzystamy.

Przeczytaj artykuł

Studia naszych opiekunów

Z życia naszej firmy.
Studiujemy, by być jeszcze lepszymi w realizacji usług dla Seniorów. Mamy nie tylko reagować na nagłe sytuacje, ale także im przeciwdziałać poprzez wsparcie i terapię. Dlatego uczymy się, ćwiczymy nowe metody pracy, robimy badania i projekty wdrożeniowe. To zdecydowanie element, który nas wyróżnia.

Przeczytaj artykuł

Kontrowersje na temat kolorów.

Wydaje Ci się, że żyjesz w kolorach? Zastanów się zatem, jak jednolite jest przeciętne miasto, mieszkanie, strój. To nic w porównaniu z feerią barw natury, wśród której mieszkaliśmy wcześniej.

Przeczytaj artykuł

Czy sport może oddziaływać na psychikę?

czy warto ćwiczyć? Czy może mi to pomóc w lepszym samopoczuciu? Co o tym mówi pani magister?

Przeczytaj artykuł

Jak poradzić sobie z lękiem w dobie koronawirusa?

Czas pandemii nie był przychylny dla seniorów. Olbrzymia ich grupa popadła w lęki, mieliśmy też napady paniki. Co robić? Sprawdź.

Przeczytaj artykuł

5 złotych rad na aranżację mieszkania seniora

Na co zwrócić uwagę? Co wprowadzić do domu, a z czego zrezygnować? Te rady pomogą w remoncie, jeśli w domu masz Seniora lub przystosowujesz jego mieszkanie.

Przeczytaj artykuł

10 rzeczy które trzeba zrobić do końca życia.

Masz zrobioną listę życzeń? Jeszcze nie? Zrób to natychmiast! Przecież czas leci, a jest tyle rzeczy do zrobienia w życiu seniora! W tym artykule powiemy Ci jak zaplanować listę oraz – jakie 10 najczęstszych marzeń do spełnienia wskazywali nasi seniorzy.

Przeczytaj artykuł

Czym jest geriatria?

Artykuł dr Jarosława Derejczyka – śląskiego koordynatora ds. geriatrii. Co to jest COG? Dlaczego oddział geriatryczny dla Seniora? Przeczytaj.

Przeczytaj artykuł