Elżbieta72 lata

Pani Elżbieta zgłosiła się do naszego projektu teleopieki „SOS dla Seniora” realizowanego w Jastrzębiu-Zdroju. Otrzymała od nas usługę opiekuńczą, aktywizację w terenie z Klubem seniora oraz wsparcie psychologa. W ramach aktywizacji uczęszczała na zajęcia tańca i jogi. W czasie pandemii korzysta z rozmów z nami, zajęć z psychologiem oraz z grupy aktywizującej seniorów na Facebooku.

OPIEKANOVA: Jest Pani z nami już cały rok . Z jakiego powodu zgłosiła się Pani do nas?

 Pani Elżbieta: Jestem wiercipiętą, nie lubię siedzenia w fotelu. Wiedziałam, że istnieje u nas projekt teleopieki dla seniora. Ale trzeba było aż kilku miesięcy, żebym zgłosiła się do Was by skorzystać usług. Chciałam też być w projekcie, by móc korzystać z zajęć tańca w Klubie seniora.

Co zmieniło się dzięki wprowadzeniu naszych usług?

Z Wami nie czuję się sama. To jest ważne. Podoba mi się, że są tu wspaniałe panie, czuwają nad nami i w każdej chwili mogą przyjść z pomocą. A Wami na Facebooku staram się gimnastykować, ćwiczyć jogę.

Czy posiadanie w domu 'guzika życia” może w czymś pomagać?

Od pewnego czasu mam Wasz „guzik życia” na nadgarstku. Mogę z nie korzystać i od razu odzywa się osoba, gotowa mi pomóc. Oby jak najdłużej – nie musiałabym jeszcze korzystać z guzika w chwili pogorszenia stanu zdrowia. Ale wiem, że zawsze mogę nacisnąć go i porozmawiać.

A jak rodzina, bliscy oceniają Teleopiekę?

 Mieszkam z mężem. Ucieszył się, że jestem pacjentką Teleopieki. On pracuje i cieszy się, zwłaszcza z tego, że w nocy mogę nacisnąć „guzik życia”, gdy on jest w pracy. To dla niego komfort.

Czy poleciłaby Pani Teleopiekę innym seniorom? Jeśli tak – dlaczego?

Oczywiście, że tak! Jakby inaczej. Teleopieka zapewnia bezpieczeństwo i opiekę zwłaszcza ludziom samotnym, chorującym, a nawet niepełnosprawnym. OPIEKANOVA, dzięki usługom aktywizacyjnym sprawia, że seniorzy są sobie bliżsi, nawiązują znajomości a nawet przyjaźnie. Czekam na czasy po pandemii, kiedy będziemy mogli się spotykać w realu. Chcę chodzić do klubu seniora – mieszkam w Jastrzębiu, więc mam taka możliwość. Wymieniać zdania, śpiewać i tańczyć. Teraz tylko zostaje internet. Podoba mi się, że wspaniałe panie czuwają nad nami i w każdej chwili mogą przyjść z pomocą.

Czy rozmowy z nami są wg Pani potrzebne?

A jakże! Dla mnie tak! Pragnę kontaktu z ludźmi. Jestem z tych wiele gadających. Cieszy mnie każda rozmowa z Wami. Uwielbiam także ćwiczenia pamięci z Panią psycholog. Zawsze przedłużam czas mi należny:)

Wiemy, że seniorzy, który nie znają Teleopieki są sceptycznie nastawieni. Boją się nowych technologii, nie wierzą w moc opieki zdalnej. Co przekazałaby Pani innym seniorom z Polski, by nie bali się Teleopieki?

 Oczywiście, jeżeli myślicie o opiece, na pewno właśnie opiekunom OPIEKANOVA można zawierzyć opiekę nad sobą. Pracuje tu wielu wykształconych specjalistów, którzy są przyjaciółmi dla seniorów -przynajmniej ja tak to odbieram.

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.