Akcja społeczna PSYCHOLOG – ZAUFAJ i DAJ SOBIE POMÓC

Akcję realizujemy wraz ze Stowarzyszeniem „EBI Association” po to, by przekonać mieszkańców Miasta Jastrzębia-Zdroju i okolic do wizyt u psychologa. Od lat obserwujemy, szczególnie u starszych roczników, jak bardzo trudno im podczas odczuwaniu niechcianych emocji zdobyć się na odwagę, by po pomoc poprosić specjalistę – psychologa lub psychiatrę. Boimy się ich, wstydzimy, obawiamy, że inni […]

Akcję realizujemy wraz ze Stowarzyszeniem „EBI Association” po to, by przekonać mieszkańców Miasta Jastrzębia-Zdroju i okolic do wizyt u psychologa.

Od lat obserwujemy, szczególnie u starszych roczników, jak bardzo trudno im podczas odczuwaniu niechcianych emocji zdobyć się na odwagę, by po pomoc poprosić specjalistę – psychologa lub psychiatrę. Boimy się ich, wstydzimy, obawiamy, że inni nas źle ocenią. A to właśnie ci specjaliści przez lata kształcą się w tym, by zdiagnozować przyczynę naszych problemów emocjonalnych oraz podjąć odpowiednią terapię – rozmową i terapią w przypadku psychologów lub np. leczeniem farmakologicznym w przypadku psychiatrów.

To bardzo ważne, by w przypadku wystąpienia problemów emocjonalnych, poczucia pustki, braku sensu, przy zauważeniu, że przestaliśmy odczuwać radość lub mamy problemy z normalnym społecznym funkcjonowaniem udać się do specjalisty. Pomagają oni także w rozwiązywaniu trudności wynikających z problemów komunikacyjnych, lęków, po stracie.

W akcji społecznej „PSYCHOLOG – ZAUFAJ i POMÓŻ SOBIE” udzielimy 30 bezpłatnych porad psychologicznych dla mieszkańców subregionu zachodniego, w tym 20 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Wizyty psychologiczne będą realizowane w gabinecie psychologicznym przy ul. Armii Krajowej 25 w Jastrzębiu-Zdroju lub zdalnie (telefonicznie lub za pomocą video-gabinetu).

Akcja potrwa od 15 sierpnia do 30 września 2023 r.

Akcja jest w całości finansowana przez Stowarzyszenie EBI Association.

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.